Ambalaj endüstrisinin büyük buluşması 12-15 Ekim tarihleri arasında TÜYAP’ta

Bu yıl 27. kez düzenlenecek Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 12 Ekim’de kapılarını Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıyor. Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş. ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) iş birliğinde; Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) destekleri ile düzenlenen fuara ambalaj endüstrisinin her alanından 1100’ün üzerinde yerli ve yabancı firma ve firma temsilcisi katılım gösteriyor.   

 

2021 yılında 12.131’i yurt dışından olmak üzere toplam 70.334 ziyaretçinin geldiği fuar, ambalaj endüstri tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştı. 2022’de bu sayının artarak dünya genelinden 15 binin üzerinde yabancı ziyaretçinin, toplamda ise 80 bin sektör profesyonelinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

 

Ambalaj endüstrisi bu fuarı bekliyor

Ambalaj ürünleri, tamamlayıcı ambalaj ürünleri, ambalaj üretimine yönelik ham madde ve ara ürünler, ambalaj sanayiine yönelik hizmetler, ambalaj baskı, oluklu mukavva-karton ambalaj üretim ve konverting teknolojileri, ambalaj makineleri, ambalaj üretim makineleri, makinelere yönelik yardımcı cihaz, donanım ve sistemler, içecek ve gıda teknolojileri, ambalaj geri dönüşüm teknolojileri ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren 1100’ün üzerinde yerli ve yabancı katılımcı firma, alıcıları ile buluşmak üzere bu fuara katılacak. 

 

Gıda ve içecek sektörü, matbaa, baskı, kağıt ve kırtasiye, kişisel bakım ve kozmetik, temizlik ve hijyen, kimya, boya ve petrol, otomotiv, ilaç ve medikal, yapı, zücaciye, beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri, tekstil, konfeksiyon, ayakkabı ve e-ticaret alanları başta olmak üzere çok farklı alanlarda faaliyet gösteren alıcılar ise fuarı ziyaret ederek katılımcı firmalar ile görüşüp yeni çözüm ortakları ve tedarikçileri ile tanışma fırsatını yakalayacak. 

 

Alım heyetleri fuarı ziyaret edecek

Hedef pazarlardaki gücünü artırmak ve yeni ihracat pazarlarına açılmak isteyen, tüm sektörlere hizmet veren Türkiye’nin önde gelen ambalaj ürün ve makine – ambalaj baskı – gıda işlem ve içecek dolum teknolojileri firmalarının yerini aldığı fuar için T.C. Ticaret Bakanlığı yurt dışından alım heyeti organizasyonu gerçekleştiriyor. Bu kapsamda fuar organizasyonun kendi davet ettiği VIP ziyaretçilere ek olarak bakanlık tarafından yürütülen alım heyeti programı kapsamında dünya genelinden VIP ziyaretçiler İstanbul’a fuar için davet edildi ve fuar süresince katılımcı firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Fuarda yürütülen alım heyeti çalışmaları kapsamında dünya genelinden 1000’e yakın uluslararası VIP ziyaretçiyi fuar süresince İstanbul’da ağırlanacak.  

 

Ambalaj tasarımcıları Tasarım Sokağı’nda buluşuyor

Yaratıcı ambalaj ürünlerinin tasarımı konusunda her sene kendini geliştiren ve yenileyen değerli tasarımcılar, fuar kapsamında Tasarım Sokağı’nda en yeni, kullanışlı ve sürdürülebilir ambalaj tasarımlarını tüm endüstrinin beğenisine sunacak. 

 

Gıda ve içerecek teknolojileri fuarı Food-Tech Eurasia, Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı

ile eş zamanlı olarak düzenleniyor

27. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı Avrasya Ambalaj İstanbul ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek 16. Uluslararası Gıda ve İçecek Teknolojileri Fuarı Food-Tech Eurasia; çikolata, şekerleme ve pastacılık ekipmanlarından et ve süt ürünleri teknolojilerine, soğuk zincir ekipmanlarından gıda güvenliğine, işleme ve dolum teknolojilerinden ambalaj üretimine kadar geniş bir yelpazede, yiyecek ve içecek üreticilerinin markalarına ve ürünlerine değer katacak güvenilir, yüksek kalitede çözümleri Food-Tech Eurasia çatısı altında bir araya getiriyor. Fuar ziyaretçileri, her iki fuarı tek çatı alında ziyaret ederek A’dan Z’ye anahtar teslim çözümleri yerinde yakından görüp ürün ve hizmetleri karşılaştırıp en doğru çözüm ortakları ile tanışacak.   

 

Fuar 2. kez hibrit formatta düzenleniyor 

İlk defa 2021 yılında alandaki fiziksel fuara paralel olarak gerçekleştirilen online iş bağlantısı etkinlikleri 2022 yılındaki fuar kapsamında da devam ediyor. 2021 yılında 4.552 ziyaretçinin kayıt yaptırdığı online etkinlikler kapsamında katılımcılar ve ziyaretçiler arasında 2.000’den fazla bağlantı talebi oldu, 1.450 mesajlaşma gerçekleşti ve 60’tan fazla uzaktan görüntülü görüşme yapıldı. 

 

2022 yılında da online olarak düzenlenecek PACK DAYS kapsamında fuar katılımcıları ve ziyaretçileri, alanda gerçekleşecek fuar ile paralel olarak, online iş platformu Business Connect Programı üzerinden 10-14 Ekim 2022 tarihleri arasında iletişim kurabilecek. Bu kapsamda; ambalaj ürün ve makine, gıda ve içecek işlem, baskı ve konverting sektörlerindeki katılımcı firmalar, ihtiyaçlarına uygun ziyaretçiler ile TÜYAP’ın kendi geliştirdiği Business Connect Programı isimli online iş platformu üzerinden görüşme imkanına sahip olacak. Online iş platformu üzerinde gerçekleşecek bir diğer iş bağlantısı etkinliği ise 17-28 Ekim 2022 tarihleri arasındaki Online Networking Günleri. Katılımcı firmalar ve ziyaretçiler fuar sonrasında da iletişimlerini bu online platform üzerinden 28 Ekim 2022 tarihine kadar devam ettirme fırsatı yakalayacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı