Road2Tunnel – Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller Fuarı 5. kez açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Road2Tunnel- 5. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller Fuarı, fuarizmir’de başladı. Eş zamanlı olarak 17 Eylül’e kadar devam edecek fuarda, kalkınmanın en önemli unsurlarından biri olan sürdürülebilir kent içi ulaşım sistemlerinin ekonomik, çevresel, sosyal boyutlarının inceleneceği Transcity Sürdürülebilir Ulaşım, Yaşanabilir Kentler Forumu da düzenleniyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ, ARK Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen Road2Tunnel – 5. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nın açılışı, fuarizmir’de yapılan törenle gerçekleştirildi. Fuarın açılışına, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Ozan Yılmaz, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Ozan Yılmaz, 2016 yılında ilki düzenlenen fuarın, ülkemizde gerçekleştirilen ulaştırma projelerinden aldığı ilham ve bu projelerin oluşturacağı bilgi birikiminin küresel anlamda fayda oluşturacağı bilinci ile uluslararası bir ticaret fuarı olmayı hedeflediğini söyledi. Yılmaz, “Fuar, birçok uluslararası ilgili kurumun desteği ve kuruluşların katılımları ile gerçekleştiriliyor. Fuarla, ülkemizdeki alt yapı, üst yapı projelerinden yola çıkarak ulusal ve uluslararası yatırımcılar, yüklenici firmalar, bu projelere yatırım olanağı yaratan uluslararası finans sağlayıcıları, dev bütçeli yatırımların kamu ve özel sektör paydaşları ile İzmir Büyükşehir Belediyesi alt yapı, üst yapı yatırımlarının ortak bir sinerji yaratması ve kent ekonomisine de artı değer katması amaçlanıyor” dedi.

 

Fuarla eş zamanlı olarak Transcity Sürdürülebilir Ulaşım, Yaşanabilir Kentler Forumu’nun da gerçekleştirileceğini belirten Yılmaz, “Kalkınmanın en önemli unsurlarından biri olan sürdürülebilir kent içi ulaşım sistemleri her açıdan konuşulacak. Ekonomik, çevresel, sosyal boyutlarını inceleyerek kent içi ulaşımda son teknoloji ürünlerin paydaşlara tanıtılmasında ve sürdürülebilir kent içi ulaşım için doğru politikaların belirlenmesinde farkındalık yaratmak da amaçlanmakta” diye konuştu.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fuarlar Komitesi Üyesi Ark Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Koç ise İzmir’de ilk kez bu fuarı düzenlediklerini belirterek, “Beşincini düzenlediğimiz fuarımızın ilkini, 2016’ da hayata geçirdik. Bu fuar, sektörün dinamiklerinin takip edildiği, firmalar arası ilişkilerle ikili görüşmelerle gelecek projelere ilişkin daha sağlam iş birliği temellerinin atıldığı ve ülkemizin dünyada geldiği düzeyi yansıtması açısından son derece önemli. Uluslararası camiada da adından söz ettiren fuarımızda daha önce 23 binden fazla sektör temsilcisi, 50 katılımcı ülke ve 550 firmaya ev sahipliği yaptık. Bu yıl da daha da güçlenerek projelerin konuşulduğu bir fuar olacağına inancımız tam” dedi. 

 

17 Eylül’e kadar devam edecek ve 50 firmanın yer aldığı, yurtdışından alım heyetlerinin de geldiği fuarda; altyapı, yol, köprü ve tünel gibi büyük bütçeli yatırımlar ziyaretçilerle buluşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi çatısı altındaki Metro A.Ş., ESHOT ve İZDENİZ A.Ş.’nin de yer aldığı fuarda, ulaştırma sektöründeki yeni projeler, son teknolojiler ve yenilikçi çözümler tanıtılıyor. 

 

Fuarda bu yıl, Transcity Sürdürülebilir Ulaşım, Yaşanabilir Kentler Forumu da düzenleniyor. Forumda; kalkınmanın en önemli unsurlarından biri olan sürdürülebilir kent içi ulaşım sistemlerinin ekonomik, çevresel, sosyal boyutları incelenecek. Üç gün boyunca, kamudan, belediyelerden, sivil toplum kuruluşlarından, akademiden ve özel sektörden temsilcilerin katılımıyla Raylı Sistemler Forumu, Kent içi Karayolları Paneli, Deniz Yolu Forumu düzenleniyor. 15 Eylül’de gerçekleştirilecek Raylı Sistemler Forumu’nda “Raylı Sistemlerde Sürdürülebilirlik ve Yerlileştirme” ve “İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Projeleri” oturumları yapılacak. 16 Eylül günü Kent İçi Karayolları Paneli’nde ise “Sürdürülebilir Kent içi Ulaşım Sistemleri ve Teknoloji-Yeni Normaller”, “Ulaştırma Projelerinin Kordsa ile Geleceği”, “Çelik Tel Donatılı Beton /Yeraltı Yapılarında Kullanımı” oturumları düzenlenecek. 17 Eylül Cumartesi günü de Deniz Yolu Forumu’nda, “Kent içi Denizyolu Ulaşımı Yönetim Politikaları – Kamu ve Özel Sektör İş Birliği”, “Deniz Taşıtlarında Verimlilik, Yeni Nesil Enerji Sistemleri ve Geleceğin Teknolojileri” ve “Dünden Bugüne Körfez’de Ulaşım” oturumları gerçekleştirilecek. 

 

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla ulaştırma ve altyapı sektörünün planlama, projelendirme, uygulama ve işletme sürecinde yer alan tüm tarafları bir araya getiren fuar, katılımcı firmaların sektör bağlantılarını, müşteri ilişkilerini, satış ağlarını ve marka bilinirliklerini geliştirmelerine de katkıda bulunacak. Türkiye'nin önemli altyapı ve üstyapı projelerinin yakından takip edilebileceği fuarın çalıştay alanında ise yeni proje lansmanları ve yenilikçi çözümlerle ilgili sunumlar yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı