Türk Dünyası’nın tanınmış sinemacıları Bursa’da buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığının çatısı altında Türk dünyası sinemasının ortak kültürel değerlerle beslenmesi amacıyla düzenlenen 2. Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali kapsamında, Türk dünyasının tanınmış oyuncu, yönetmen ve yapımcıları, Bursa’daki festival kapsamında yemekte bir araya geldi.

 

Bursa’daki Almira Hotel’de, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Sinema Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Sinema Derneği yetkililerinin de katıldığı festival yemeği, Türk Dünyası sinemacılarını aynı çatı altında buluşturdu. Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan ve özerk cumhuriyetlerden Bursa’ya gelen, sinema sektörünün önemli yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncularından oluşan isimler hem festival kapsamındaki filmler hem de ülkelerindeki son dönem sinema gelişmeleriyle ilgili sohbetlerde bulundu. 

 

Türk Dünyası’nın ünlü isimleri festival yemeğinde

Festival yemeğine Kazakistan’dan Türk Dünyası Sinemacılar Birliği Yürütme Kurulu üyesi Kanat Torebay, Azerbaycan Sinema Genel Müdürü Rıfat Hasanov, Kırgızistan Sinema Genel Müdürü Akctol Bekbolotov, Kazak oyuncu, senarist, yapımcı ve yönetmen Akan Satayev, Azerbaycan’ın ünlü TV oyuncusu Turana Hüseynli, Azerbaycanlı tanınmış oyuncu Elkhan Jafarov, Özbekistanlı ünlü oyuncular Sitora Farmonova ve Raykhon Ulasenova, Kırgızistan’dan yazar ve oyuncu Emilbek Esenaliev ile Kırgız yönetmen Ermek Talaibekov da katıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı