EÜ Valorant Takımı Türkiye Şampiyonu

Ege Üniversitesi Elektronik Sporlar Kulübü bünyesindeki Deer Slayers Valorant Takımı, Intel UET Valorant Klasman Şampiyonasında şampiyonluğu elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Kulüp Başkanı Berkay Ayan ve takım oyuncularını makamında ağırlayarak tebrik etti.

 

E-spor turnuvalarının dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaştığını belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Çağımızın gelişen teknolojileri ile birlikte e-spor müsabakaları da özellikle üniversite öğrencileri arasında giderek yaygın hale gelmeye başladı. Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları bünyesinde yer alan Elektronik Sporlar Kulübü de öğrencilerimizin bu alanda kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Kulübümüze bağlı Deer Slayers takımı, Intel UET Valorant Klasman Şampiyonasında şampiyon oldu. Takım oyuncusu öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

“Daha fazla oyuncuya ulaşmak istiyoruz”

Zorlu bir turnuva sonrası başarıya ulaştıklarını belirten Kulüp Başkanı ve Takım Oyuncusu Berkay Ayan, “Valorant Takımımız, 5 as 2 yedek oyuncudan ve 1 koçtan oluşuyor. Her gün yaptığımız düzenli antrenmanlarımızın meyvesini, katıldığımız Intel UET Valorant Klasman Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olarak aldık. Bu başarıdan sonra topluluğumuz, kulüpleşme sürecine girerek daha fazla oyuncuya ve imkana ulaşabilmeyi hedefliyor” dedi.

 

EÜ Elektronik Sporlar Topluluğu ile ilgili bilgiler veren Ayan, “Elektronik Sporlar Topluluğu olarak yaklaşık 200 ila 300 arası üyeye hitap ediyoruz. Burada oyuncu fabrikası oluşturmak istiyoruz. Sürekli oyuncular yetiştirerek bu oyunculara kariyer kazandırmayı, Türkiye’de sözü geçen bir kulüp olmayı hedefliyoruz. Bunu sadece bir oyun üzerinden bir takımla ilerleyerek yapmak yerine güncel oyunların hepsinde gerekli yeteneklere sahip oyunculardan oluşan takımlar kurarak bu takımları profesyonel arenaya taşımayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

 

Valorant nedir?

Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan, çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı video oyunu olan Valorant’ta oyuncular, dünyadaki çeşitli ülke ve kültürlere göre tasarlanmış bir dizi ajan karakter olarak oynarlar. Oyuncular, her bir takımın beş oyuncuya sahip olduğu saldıran veya savunan takıma atanır. Çeşitli silahların bulunduğu oyunda asıl amaç rakip takımdaki oyuncuları öldürmektir. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı