Yeni Nesil İçerik Tüketimi: Azalan Dikkat Süreleri Sesli Kitaplara Yönlendiriyor

Yeni nesil içerik tüketiminde dikkat sürelerinin azalması, sesli kitapların önemini artırıyor. Azalan dikkat sürelerine uygun olarak sesli kitaplar ve kitap özetleri tercih ediliyor. 

Bitely, ‘Öğrenme yolculuğundaki yeni arkadaşın’ sloganıyla öne çıkan mikro öğrenme ve yapay zeka destekli e-öğrenme platformudur. Kurucusu Burak Volkan Coşkun, azalan dikkat sürelerine işaret ederek günümüzde sesli kitaplar ve özet bilgilere olan ihtiyacın arttığını vurguluyor.

Şubat 2024 yılında 4000’den fazla içerikle başlatılan yapay zeka destekli e-öğrenme platformu Bitely, teknolojiden iş hayatına, liderlikten girişimciliğe, biyografiden tarihe, ekonomiden doğa bilimlerine, felsefeden psikolojiye kadar geniş bir kategori çeşitliliği sunuyor. Zamanı kısıtlı olanlar için ideal olan uygulama, kullanıcılarına işe giderken, eve dönerken veya spor yaparken sesli kitap dinleyerek yeni bilgiler edinme fırsatı sağlıyor. Kurucu Burak Volkan Coşkun, “Sesli kitap özeti ve kitap özetleriyle zaman yönetimi konusunda büyük avantajlar sunuyoruz,” diyor.

4000’DEN FAZLA İÇERİKLE KULLANICILAR KARŞISINA ÇIKTI.

Platform, ücretsiz ve ücretli abonelik seçenekleri sunarak sadece kitaplara değil, farklı içerikler ve programlara da erişim sağlıyor. Burak Volkan Coşkun, “Bir kitabın, eğitimin, podcastin veya benzeri içeriklerin özet bilgilerini kullanıcılarımızla buluşturarak, geleceğin kültürel sosyal medya platformunu inşa etmeyi hedefliyoruz,” diye belirtti.

Burak Volkan Coşkun, Bitely’i sadece bir sesli kitap uygulaması olmanın ötesinde gördüklerini belirterek, “Kullanıcılarımız burada birbirlerinin ilgi alanlarını ve okudukları kitapları görebilecekleri, birlikte bilgi alışverişi yapabilecekleri bir platform olma yolunda ilerlediklerini söyledi. Bu yaklaşımın, daha fazla sesli kitap dinlemeye ve kişisel gelişime katkı sağlamasını umuyoruz,” dedi. Coşkun, Bitely’in 2024 yılı sonunda milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı